* Volg ons


* Wie is Online

  • Punt gasten: 17
  • Punt verborgen: 0
  • Punt leden: 0

Er zijn geen bezoekers online

* Actuele onderwerpen

Media Markt vervangt moederbord Half jaar later weer stuk door Peter
[15 januari 2020, 18:29:43]


doorsturen email door RuudDeWit
[ 9 januari 2020, 16:36:16]


Digitaal Nalatenschap door RuudDeWit
[ 9 januari 2020, 16:33:11]


Bestanden (schijf) delen door RuudDeWit
[ 9 januari 2020, 16:20:43]


Hoi ik ben Sasseke door RuudDeWit
[ 9 januari 2020, 16:09:04]


De beste wensen voor 2020 door RuudDeWit
[ 9 januari 2020, 16:04:31]


Foto bewerken door Peter
[ 6 januari 2020, 18:09:24]


Programma 20/20 door Peter
[21 december 2019, 14:42:45]


Visual Basic vertoont plotseling problemen. door Peter
[18 december 2019, 22:14:29]


Windows instellingen door Janny
[12 december 2019, 22:37:34]


i-gotU GPS track recorder - oude tracks naar nieuwe PC overzetten. door Peter
[12 december 2019, 22:16:43]


Venster die steeds te voorschijn komt door Peter
[ 2 december 2019, 22:01:51]


Photoprogramma door Peter
[21 november 2019, 13:03:29]


zoekmachines in Firefox door Peter
[13 november 2019, 19:00:07]


Google Chrome door Peter
[26 oktober 2019, 11:59:56]


Een livestream kijken en chatten in youtube door Janny
[20 oktober 2019, 00:34:20]


Gebruiker verwijderen door Peter
[19 oktober 2019, 09:39:01]


windows10 update door Peter
[16 oktober 2019, 22:27:38]


Laptop start niet meer op door Ruud_coco
[16 oktober 2019, 01:59:21]


kan geen andere locatie kiezen met installatie van programma/patch door Peter
[21 september 2019, 23:13:45]


* Chat

Vraag maar raak!
Stel je vragen over computers en internet en krijg direct antwoord! Iedere maandagavond 21:00 - 22:00 uur in de chatroom.


A A A A Auteur Topic: Mozilla Firefox  (gelezen 6525 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline NLCOMPTopic starter

  • Forumheld
  • *****
  • Berichten: 14.667
  • Laatst actief:
    30 mei 2010, 20:52:56

  • Activiteitmeter
    0.83%
    • NL Computer Forum
Mozilla Firefox
« Gepost op: 14 november 2009, 20:21:53 »
Bericht 1 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:30-12-2004
Aan:AllenMsgID:1844.1
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi All,
Ik heb eens Firefox geinstalleerd om te ervaren welke meerwaarde deze browser zou kunnen hebben in vergelijk tot IE. Het blijkt n.l. dat er in verhoogde mate gebruik van wordt gemaakt.
Mijn eigen website ermee betredende zie ik dat de 2 navigatieframes knipperbollen zijn geworden en sommige rolmenu's zich ook anders gedragen. Tevens krijg ik een hinderlijke scrollbalk in beeld voor verticaal scrollen omdat het hoofdframe blijkbaar 'cinemascoop breedbeeld' is geworden.
Iemand enig idee waar ik het zoeken moet om mijn site 'Fire-bestendig' te maken?

BVD en groeten,
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 2 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.2
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Don,

>>Het blijkt n.l. dat er in verhoogde mate gebruik van wordt gemaakt<<

Dat klopt. Ik gebruik firefox ook standaard op mijn Apple iBook en ik moet zeggen dat 99% van de websites prima worden weergegeven.

>>Mijn eigen website ermee betredende zie ik dat de 2 navigatieframes knipperbollen zijn geworden en sommige rolmenu's zich ook anders gedragen.<<

Ook bij mij. Ik zie dat je je website in Frontpage hebt gemaakt met het gebruik van allerlei webbots. Firefox laat alles zien wat in de html code wordt gezet. In de broncode van de linkerframe staat bij de menuopties overal de volgende tag:

<a style="font-family: Arial; font-size: 8 pt; text-decoration: blink; color: #FFFFFF">

Dat je menu knippert wordt dan ook door Firefox als knipperd (text-decoration: blink) weergegeven. Het kan natuurlijk ook zijn dat dit niet de bedoeling is en door Firefox verkeerd wordt gezien.

Fijne feestdagen en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 3 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.3
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hoi Don,

Mozilla/Firefox knalt elke maand 2% vooruit. Dat is dus 24% per jaar..Sir Bill heeft vast een beetje hoofdpijn.

Ik denk dat je er bij het maken van een website nu echt rekening mee moet houden.

Heb je je website weleens door de W3C validator getrokken?

Hier wat statistiek van w3schools:




Browser Statistics Month by Month
2004IE 6IE 5O 7MozNN 3NN 4NN 7
December67.0%4.7%2.1%21.2%0.2%0.2%1.2%
November68.5%5.0%2.2%19.3%0.2%0.2%1.2%
October69.5%5.7%2.2%17.5%0.2%0.2%1.3%
September69.6%6.2%2.3%16.9%0.2%0.2%1.3%
August70.3%7.0%2.3%15.5%0.3%0.3%1.4%
July71.0%7.7%2.3%13.8%0.3%0.3%1.4%
June72.4%8.3%2.3%11.8%0.3%0.3%1.4%
May72.6%9.2%2.2%11.0%0.3%0.3%1.4%
April72.4%10.1%2.1%10.3%0.3%0.3%1.4%
March72.1%10.7%2.1%9.6%0.4%0.4%1.4%
February71.5%11.5%2.2%9.0%0.4%0.4%1.5%
January71.3%12.8%2.1%8.2%0.4%0.5%1.5%
2003IE 6IE 5O 7MozNN 3NN 4NN 7
November71.2%13.7%1.9%7.2%0.5%0.5%1.6%
September69.7%16.9%1.8%6.2%0.6%0.6%1.5%
July66.9%20.3%1.7%5.7%0.6%0.6%1.5%
May65.0%22.7%1.4%4.6%1.0%0.9%1.4%
March63.4%24.6%1.2%4.2%0.9%1.1%1.4%
January55.3%29.3% 4.0%1.2%1.7%1.1%
2002IE 6IE 5IE 4AOLNN 3NN 4NN 5
November53.5%29.9% 5.2%1.1%2.0%4.9%
September49.1%34.4% 4.5%1.3%2.2%4.5%
July44.4%40.1%0.5%3.5%1.2%2.6%3.5%
May40.7%46.0%0.7%2.8%1.2%3.4%2.7%
March36.7%49.4%0.7%3.0%1.2%4.1%2.4%
January30.1%55.7%1.0%2.8%1.3%4.4%2.2%

IEInternet Explorer
AOLAmerica Online *
MozMozilla
OOpera
NNNetscape
* AOL has been based both on Internet Explorer and Mozilla
Browsers that count for less than 0.5% are not listed.



groetjes,


Footsteps
               
               -


Bericht 4 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Bert (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.4
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
>> Mozilla/Firefox knalt elke maand 2% vooruit. Dat is dus 24% per jaar..Sir Bill heeft vast een beetje hoofdpijn. <<
Belneent, Firefox is ook een hype, net als destijds Opera (hoor jíj er nog iets over?). Uiteindelijk keren we allemaal weer netjes terug naar IE. Mijn lijstje ziet er als volgt uit:
Bert
Things I have to do today: breath in, breath out (Buddhist saying)


Bericht 5 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ton Van Hest (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Bert (Sysop)MsgID:1844.5
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Bert,

Belneent, Firefox is ook een hype, net als destijds Opera (hoor jíj er nog iets over?). Uiteindelijk keren we allemaal weer netjes terug naar IE

Gelukkig dat sommige mensen inzien dat het een echte hype aan't worden is. ik heb het uiteraard ook geprobeerd maar zag geen grote voordelen en gebruik dus maar weer Safari en Mozilla.


--------------------
Aloha

Ton van Hest




Bericht 6 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Bert (Sysop)MsgID:1844.6
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hallo Bert,

Microsoft vindt het ook geen probleem. Die zitten dus nog in de ontkenningsfase !

Alle gekheid op een stokje, de tijd zal het leren. IE en Windows zijn prima produkten, maar mensen houden niet van eenheidsworst leert ons de geschiedenis.

Jouw overzicht is stukken gedetailleerder, maar ook veel lastiger te overzien. Wel mooi! Waar haal je die eigenlijk vandaan?

groetjes,


Footsteps
-


Bericht 7 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:31-12-2004
Aan:Ruud (Sysop)MsgID:1844.7
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Ruud,
Bedankt voor de tip. Het was inderdaad ' text-decoration: blink' die dit veroorzaakte. Deze navigatieframes bestaan al jaren en ik heb ooit de functie  'text-decoration: blink' gebruikt om de link-onderlijning weg te halen. Natuurlijk een kromme redenatie maar het werkte wel op die manier. Blink heeft nooit gewerkt in FP maar Firefox kan je op die manier dus niet foppen.

Ik moet nog meer aanpassen want Firefox reageert toch anders. Zo heb ik een popup pagina 'Wat is er nieuw op de site' waarin Tweety fladdert. In Firefox fladdert hij welliswaar maar komt niet van zijn stokje af....
>>Ik zie dat je je website in Frontpage hebt gemaakt met het gebruik van allerlei webbots.<<
Klopt. Ik heb namelijk niet doorgestudeerd. Bepaalde mouseovers, switches etc. komen veelal van leejoo's webhebbies en ook hier gaat Firefox soms dwars liggen. De bruine mouseover- achtergrond in het topframe wil in Firefox niet meer werken. Ik zie wel wat ik er mee doe. Wat in Firefox niet storend achterwege wordt gelaten daar ga ik niet meer aan sleutelen. Hoe langer je n.l. met zo'n site bezig bent, hoe meer de echte informatie en hoe minder de toeters en bellen belangrijk worden.
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 8 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:31-12-2004
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.8
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
>>Heb je je website weleens door de W3C validator getrokken?<<
En veroorzaakt dat geen verstoppingen?.......
Ik was er niet bekend mee maar ga het maar eens doen. Alhoewel, ik zie het toch ook wel een beetje zoals Bert. Alternatieve programma's anders dan Microsoft vind je meestal terug bij de meer ervaren pc-gebruikers die vaak willen experimenteren maar het weer aan de kant leggen als er iets nieuws komt.
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 9 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Bert (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.9
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
>> Jouw overzicht is stukken gedetailleerder, maar ook veel lastiger te overzien. Wel mooi! Waar haal je die eigenlijk vandaan? <<
Dit zijn de stats van mijn eigen site. Ik heb een teller bij http://www.checkstat.nl (er is ook een gratis teller verkrijgbaar).

Bert
Things I have to do today: breath in, breath out (Buddhist saying)


Bericht 10 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Bert (Sysop)MsgID:1844.10
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Bert,

>>Uiteindelijk keren we allemaal weer netjes terug naar IE<<

Nou echt niet! Ik kan voor 99% met Firefox websites/pagina's bekijken. ook worden allerlei pop-ups en andere reclame troep prima tegen gehouden. Daarbij kun  je ook hele interessante add-ons installeren die het gebruik van Firefox wel heel gemakkelijk maken.

>>Firefox is ook een hype,<<

Een hype, wel als je denkt dat Windows/IExplorer de enige internet browser is zoals de meeste (windows) gebruikers maar geloof mij, er is meer dan Bill Gates!.

Fijne feestdagen en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 11 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.11
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Don,

>> Hoe langer je n.l. met zo'n site bezig bent, hoe meer de echte informatie en hoe minder de toeters en bellen belangrijk worden<<

Ik ben van menig dat als je Frontpage gebruikt tegen problemen aanloopt met andere browsers. Ik maak mijn websites, ook voor zakelijke relaties, het liefst in dreamweaver, omdat dit allerlei beperkingen en problemen uitsluit.

Fijne feestdagen en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 12 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:31-12-2004
Aan:Ruud (Sysop)MsgID:1844.12
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Ruud,
>>Ik ben van menig dat als je Frontpage gebruikt enz.<<
Ik ga dat niet ontkennen maar ik ben vanaf 1998 bezig met FP. Ik ken het redelijk om er een acceptabele amateur-website mee te maken. Aanvullend levert leejoo's webhebbies ook leuke dingen en Ruud, Michel, Stefan, Bert, Just, Ronald e.a. blijken ook niet te beroerd om aanwijzigen te geven;-) FP2003 biedt tevens diverse features die men van Dreamweaver heeft afgekeken. Ik heb dreamweaver geinstalleerd en getracht enige know how op te doen maar ik erken: een dag heeft maar 24 uur.
>Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 13 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:31-12-2004
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.13
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hallo Don,

>> Ik heb dreamweaver geinstalleerd en getracht enige know how op te doen <<

Ja, DW vergt wel even studie . Dan doe je er vervolgens wonderen mee. Zelf gebruik ik inmiddels NVU Composer, die nu ook in het Nederlands te krijgen is.

Stukken minder dan DW, maar zeer zeker voor de amateur erg bruikbaar. Mijn oude Dreamweaver 1.2 is echter nou wel totaal verouderd en een nieuwe versie aanschaffen is me veel te duur.

Bovendien is NVU COmposer gratis en werkt zowel in Windows als in Linux. Ik vind het de ideale opvolger van dat oude Frontpage Express voor de beginner   . Wat je maakt in NVU Composer kan met een klik ook zo door de W3C validator en je hebt dus een heel redelijke zekerheid dat het in de meeste browsers wel werkt.

groetjes,


Footsteps

-


Bericht 14 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:01-01-2005
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.14
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
Ik ben mijn site eens verder gaan controleren met Firefox maar ik kom helaas toch diverse nietwerkende zaken tegen waar we Frontpage niet van kunnen beschuldigen. Veel applets en andere javazaken werken gewoonweg niet of haperen, zoals:

Zoom in Zoom out werkt niet
Midissongs op achtergrond werken niet
Embedded videos (puur met aangereikte html gemaakt) werken allemaal niet
Diverse mouseovers werken niet
Audio als achtergrond bij fotopresentaties werkt niet
Bepaalde animatie werkt niet.
Diverse van die zaken zijn door leejoo's webhebbies of door verschillende NLComp sysops in html aangereikt en niet met Frontpage gemaakt.
Mijn site zit uiteraard vol met toeters en bellen en wellicht dat die minder compatible zijn met alternatieve browsers. Maar zoeveel zaken die niet werken wordt een beetje te veel van het goede.


Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 15 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Franc Wiedenhoff (Sysop)Datum:01-01-2005
Aan:Bert (Sysop)MsgID:1844.15
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

<Opera (hoor jíj er nog iets over?).>
ja hoor, maar ik gebruik het dan ook. Versie 8 (beta) kan nu als spraakgestuurd worden ingesteld en kan ook webpagina's laten voorlezen (mits daarvoor de pagina ontworpen is)
Franc

meer dan 4000 originele recepten.
Voor indonesisch: Kokkieblanda.nl Overige landen: Heerlijkkoken.nl




Bericht 16 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Franc Wiedenhoff (Sysop)Datum:01-01-2005
Aan:Bert (Sysop)MsgID:1844.16
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

<Uiteindelijk keren we allemaal weer netjes terug naar IE>
dacht het niet!. Opera bevalt mij uitstekend en als een site even niet wil werken dan laatik Opera net doen alsof het IE6 is en dat wekt het wel. Slechts in uitzonderingssituaties bij slecht ontworpen site moet ik een enkele keer teruggrijpen op IE.
Franc

meer dan 4000 originele recepten.
Voor indonesisch: Kokkieblanda.nl Overige landen: Heerlijkkoken.nl




Bericht 17 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:01-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.17
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Don,

>>Ik heb dreamweaver geinstalleerd en getracht enige know how op te doen maar ik erken: een dag heeft maar 24 uur. <<;

Ja dat is zo al heeft DW wel een uitgebreid lesprogramma, onder de Help knop in zich.

Een gelukkig en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 18 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:01-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.18
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Don,

>>Midissongs op achtergrond werken niet<<

Ga eens met Firefox naar http://winkel.dekaashut.nl/pakket.htm en vertel of je het midibestand hoort afspelen. Zo ja, kijk dan even in de broncode en vergelijk die met jouw webpagina.

Een gelukkig en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 19 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:01-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.19
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hallo Don,

>> Mijn site zit uiteraard vol met toeters en bellen <<

Het is bij het maken van een website ook gewoon een kwestie van keuzes maken, hoor! Het moois hoeft natuurlijk niet perse allemaal en overal te werken. Het wordt misschien wat anders als het in Firefox een erg kale boel zou zijn.

groetjes,

Footsteps



-


Bericht 20 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:01-01-2005
Aan:Ruud (Sysop)MsgID:1844.20
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Ruud,

Helaas, ik hoor op die site ook niks.
<embed src="music/lastxmas.mid" width="32" height="32" align="middle"></embed>
Ik ben bang, zodra het embedded is, gaat het bij voorbaat al mis bij mij. De embeddede videos vertikken het n.l. ook.
Ik heb voor achtergrond-midi's bijvoorbeeld staan:
<bgsound src=http://donesteban.net/hpde/chariots.mid id=music loop=infinite>
Op een andere pagina staat bijv:
<bgsound src="ROCKING.MID" loop="-1">
Werkt via IE allemaal perfect.
Is 'bgsound' typisch Frontpage of algemene html?
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 21 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Ruud (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.21
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Don,

>>Helaas, ik hoor op die site ook niks.<<

Dat is vreemd want ik hoor met Firefox op de Mac het mididbestand prima afspelen. Zet de bgsound tag eens tussen de <head> </head> sectie anders kun je eens onder de instellingen van Firefox kijken of er in de bestandstypes/verbindingen MIDI aanwezig is en aan welk programma deze gekoppeld is. Vaak is dat niet ingesteld of aan een niet-bestaand programma gekoppeld.

>>Is 'bgsound' typisch Frontpage of algemene html?<<

Nee, is een standaard html code. Meer info over bgsound vind je hier. Met name de <object> tag als vervanging is misschien interessant want die werkt voor alle browsers.

Een gelukkig en een gezond 2005!
-------------------
Groeten,
Ruud de Wit



Bericht 22 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Ruud (Sysop)MsgID:1844.22
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hoi Ruud & Don,

>>Is 'bgsound' typisch Frontpage of algemene html?<<

Er was wat met dat bgsound met Netscape en zijn afstammelingen, hoor! Ik meen dat ik iets ergens heb, dat wel werkte - ook gebaseerd op embed, zal het later vandaag eens opzoeken (staat niet op O.P.A.).

groetjes,


Footsteps

-


Bericht 23 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Stefan de Best (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.23
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
BGSound is een IE tag only, geïntroduceerd sinds IE3. Maar het staat programmeurs van browsers natuurlijk vrij om te implementeren wat ze willen. Zo ondersteund Opera v.a. v3 ook BGSound, maar alleen wanneer het LOOP-attribuut is gebruikt.
BGSound wordt geplaatst in de head van een document en heeft geen beëindiging. Het maakt overigens geen deel uit van HTML 4.0 en als alternatief kan het OBJECT element gebruikt worden:
http://www.handleidinghtml.nl/html/elementen/object.html


Stefan

    Overzicht van 150 oude en minder bekende zwemslagen
    http://tinyurl.com/yuojv[/]



Bericht 24 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Just Vecht (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Stefan de Best (Sysop)MsgID:1844.24
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer
Hallo Stefan,

>> als alternatief kan het OBJECT element gebruikt worden <<

En dat werkt ook inderdaad in FF?

groetjes,


Gelukkig Nieuwjaar!

-


Bericht 25 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Stefan de Best (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Just Vecht (Sysop)MsgID:1844.25
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Just,
>> En dat werkt ook inderdaad in FF? <<
Dat zou je dus even moeten proberen.
 

Gewijzigd 2/01/2005 5:56 ET CET door Stefan de Best (Sysop)


Bericht 26 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:PeterDatum:02-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.26
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Don,
Midi sound via FireFox...
probeer dit scriptje eens, tussen <body> en </body>, werkt bij IE5, IE6, sommige PDA's, Netscape, Opera en Mozilla FireFox:
<script>
nav = navigator.appName
if ((nav=='Microsoft Internet Explorer') || (nav=='Microsoft Pocket Internet Explorer'))
document.write("<bgsound src='hawaii50.mid'>")
else document.write("<embed src='hawaii5o.mid' hidden='true' mastersound>")
</script>
groeten, Peter


Bericht 27 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:02-01-2005
Aan:PeterMsgID:1844.27
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Peter, (en anderen uit deze thread)
Zeer bedankt voor je scriptje. Ik heb de hele middag met dit probleem liggen te stoeien maar helaas. Het werkt onder IE maar Firefox vertikt het ook met dit scriptje. Tevens creeer ik er in IE een extra probleem mee want de MUSIC aan/uit knoppen die ik heb op de diverse paginas werken dan niet meer. Dit natuurlijk omdat het aan/uit-script van die knoppen kijkt naar 'bgsound' in de headers. Ik heb Firefox binnenste buiten gekeerd maar kan geen functie vinden om geluid te activeren/deactiveren.
Doe me eens een lol en ga met Firefox naar http://donesteban.net/hpde/midi2.htm Je opent dan een gemodificeerdere versie van http://donesteban.net/hpde/midi.htm met alleen voor je het hoofdframe van de pagina 'Wat is Midi'. Ik heb op deze gemodificeerdere versie bgsound etc. verwijderd en zo ook verwijderd de html betreffende de aan en uitknoppen. Qua html muziek staat er dus alleen jouw scriptje in. In IE werkt het prima maar in Firefox dus niet. Bij Firefox zie ik wel linksboven in beeld een klein wit blokje. Er op klikkende krijg ik een scherm 'Plugin-zoekservice' en de mogelijkheid om als plug-in Aplle Quicktime 6.5.1 te installeren. Ik heb Quicktime 6.5.2 dus niet zeuren zou ik zeggen! Moet ik Quicktime soms instellen als default player voor midi? Hopelijk niet want dan ligt Firefox bij bij snel in de prullenbak.
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 28 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Michel Uphoff (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.28
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Don,
>> Het werkt onder IE maar Firefox vertikt het ook met dit scriptje. <<
Grappig dat Firefox. Op mijn homepage heb ik toch nogal wat zaken IE-only geprogrammeerd, zoals embedded media player voor progressive downloading van een paar WMV filmpjes, en tig pagina's met embeded MWA. Dat werkt ook onder Firefox allemaal prima. Helaas blijft er van mijn schuifbalkenstijl niets over, maar dat was ook wel erg IE-only
Verder werkt hier en daar een stukje script en wat CSS net iets anders, maar dat mag de pret nauwelijks drukken.
Maar een eenvoudige embed of Bgsound tag werkt onder Firefox niet. Er zijn wel plugin's maar die vereisen allemaal dat vermaledijde QuickTime. Er was ook een stukje software dat de BGsound tag opving in FF, maar die werkt alleen maar onder versie 0.8 en 0.9, dus die heb ik maar laten vallen.
Op mijn homepagina heb ik het derde schilderij (de eerste twee werken met embedded WMA, en dus goed onder FF), eens voorzien van een knalharde verwijzing naar de media player, en een activeX aanroep voor IE   een embed aanroep voor firefox er in gezet. Nu werkt de achtergornd midi van deze pagina bij mij zowel onder IE als onder FF prima. Hier het stukje code:

<OBJECT id=mediaPlayer" width=0 height=0
codeBase=http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701
type=application/x-oleobject
classid=CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95>
<PARAM NAME="Filename" VALUE="03.mid">
<PARAM NAME="PlayCount" VALUE="1">
<EMBED TYPE="application/x-mplayer2" SRC="03.mid" NAME="MediaPlayer" WIDTH=0 HEIGHT=0> </EMBED>
</OBJECT>

Nu roept FF dus de Windows media player aan, ook voor de midi bestanden en zeurt niet om QuickTime (en deze opdrachten doen dus niets op non-windows pc's).
Zo krijg je het dus aan de praat voor de FF gebruikers.
Overigens ontgaat mij het nut van firefox op een computer waar IE 6  al op staat. Het niet niet sneller, niet mooier, niet veiliger, en het gebruikt meer geheugen dan IE. Maar dat is een oude discussie. Volgens mij gaat Bert gelijk krijgen.
Andere zaak is het als je meerdere os'en hebt zonder ingebakken browser, en je wilt dezelfde voor die OS'en gebruiken. Dan lijkt FF mij wel erg handig, want slecht vind ik het zéker niet. Een hype, beetje gevoed door de anti M$ gevoelens (die ik overigens prima aanvoel) denk ik.

Michel Uphoff (Sysop)
Homepagina


Bericht 29 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:02-01-2005
Aan:Michel Uphoff (Sysop)MsgID:1844.29
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Michel,

Thanks voor het testen. Ik ga het scriptje snel uitproberen.
>>Overigens ontgaat mij het nut van firefox op een computer waar IE 6  al op staat. Het niet niet sneller, niet mooier, niet veiliger, en het gebruikt meer geheugen dan IE. Maar dat is een oude discussie. Volgens mij gaat Bert gelijk krijgen.<<
Ik hoop dat hij gelijk krijgt want als je t.b.v. alternatieve browsers 6 jaar werk compleet moet gaan verbouwen is dat voor een amateur-webmaster zoals ik bijna geen doen. Met zoveel extra werk krijg ik mijn golfhandicap nooit verlaagd....
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]


Bericht 30 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Don Esteban (NLHelp)Datum:02-01-2005
Aan:Michel Uphoff (Sysop)MsgID:1844.30
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Michel,
Het media player-scriptje werkt zowel in IE als Firefox. Maar :

<input type="button" value="Start" onclick="document.all.music.src='http://donesteban.net/hpde/ROCKING.MID';
document.cookie='SO=Y;PATH=/'">
<input type="button" value="Stop" onclick="document.all.music.src='http://donesteban.net/hpde/blank.htm';
document.cookie='SO=N;PATH=/;'"></td></tr></table></form></center>

werkt nu niet meer. Had ik uiteraard verwacht want bgsound in de headers staat nu buitenspel. Heb je hier uit de losse mouw ook nog een vervangend scriptje voor? BVD.
Don Esteban
Don Esteban Homepage


[/size][/color]

Gewijzigd 2/01/2005 17:10 ET CET door Don Esteban (sysop NLHelp)


Bericht 31 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:Michel Uphoff (Sysop)Datum:02-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.31
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

Hoi Don,
>> Met zoveel extra werk krijg ik mijn golfhandicap nooit verlaagd... <<
Prioriteiten, altijd weer die lastige prioriteiten..

Michel Uphoff (Sysop)
Homepagina


Bericht 32 van 32

NL Computer Forum ~ Computerprogramma' s
Van:PeterDatum:03-01-2005
Aan:Don Esteban (NLHelp)MsgID:1844.32
Onderwerp:Mozilla FirefoxForum:ws-nlcomputer

hoi Don,
>> Het werkt onder IE maar Firefox vertikt het ook met dit scriptje
<<
Wat jammer nou. Wat gebeurt er als je een ander audio-formaat hiermee probeert af te spelen, bijv. .WAV ?
>>http://donesteban.net/hpde/midi2.htm
<<
.MID wordt gewoon gestart.
>>Quicktime 6.5.2
<<
Heb Quicktime 6.5.1, maar nadat ik die ff afgeschoten had, ook via hijackthis, werkte het nog steeds.
>>Moet ik Quicktime soms instellen als default player voor midi?
<<
Nee, .MID bestanden worden hier standaard geopend met Windows Media Player 9.
Open http://donesteban.net/hpde/midi2.htm eens met FF en ga dan naar Extra > Pagina-info > tab "Media"
Daar staat een lijstje met o.a "...ROCKING.MID" met als type Embed.
Selecteer die regel en er verschijnen onder de lijst een aantal gegevens over dit item.
Bij mij staat er o.a.:
soort: audiomid
De Plugins kun je vinden via Extra > Opties > Downloads > knop "Plugins"
Java en Javascript staat ook aan, zie Extra > Opties > Webfuncties.
groeten, Peter

 

Gerelateerde onderwerpen

  Onderwerp / Gestart door Reacties Laatste bericht
0 Reacties
4504 Gelezen
Laatste bericht 11 november 2009, 21:01:54
door NLCOMP
0 Reacties
5721 Gelezen
Laatste bericht 14 november 2009, 16:30:52
door NLCOMP
0 Reacties
5594 Gelezen
Laatste bericht 14 november 2009, 16:33:37
door NLCOMP
0 Reacties
4987 Gelezen
Laatste bericht 14 november 2009, 17:42:27
door NLCOMP
0 Reacties
5414 Gelezen
Laatste bericht 14 november 2009, 17:53:43
door NLCOMP
0 Reacties
5694 Gelezen
Laatste bericht 14 november 2009, 20:14:48
door NLCOMP
0 Reacties
6061 Gelezen
Laatste bericht 22 januari 2010, 20:58:21
door Ronald
2 Reacties
7294 Gelezen
Laatste bericht 11 mei 2010, 12:02:11
door fortron
3 Reacties
4139 Gelezen
Laatste bericht 9 juni 2010, 20:34:31
door Just Vecht
0 Reacties
5769 Gelezen
Laatste bericht 6 juni 2010, 20:35:35
door Ronald